BORD, sengustavianskt, signerat C G Foltiern, 1800-talets början.
Mahognyfanerat sybord signerat Carl Gustaf Foltiern Stockholm (1804-1829). Låda med fackinredning. Mässingsbeslag. Bredd 58 cm, djup 35 cm, höjd 73 cm.
Smärre slitage. Smärre fanerskador.
Klubbat pris
800
9 056
825
Utropspris
600 - 800 EUR
Auktionen är avslutad. Acceptpriset är uppnått
Budhistorik (20 bud)
14 jun 2020 17:36
800 EUR
14 jun 2020 17:36
800 EUR
Detta bud har lagts av budgivare nr: 3
13 jun 2020 14:57
760 EUR
Detta bud har lagts av budgivare nr: 7
11 jun 2020 5:59
740 EUR
Detta bud har lagts av budgivare nr: 4
11 jun 2020 5:59
700 EUR
11 jun 2020 5:59
680 EUR
11 jun 2020 5:59
630 EUR
11 jun 2020 5:59
610 EUR
11 jun 2020 5:58
590 EUR
11 jun 2020 5:58
570 EUR
8 jun 2020 1:51
540 EUR