CARL SIEWERS, sockerskål, silver, S:t Petersburg 1859.
Invändigt förgylld. Bukig form på konturerad fot, lock på gångjärn med knopp i form av blommor och blad.
Bredd inkl hänklar 16 cm, höjd 14 cm. Vikt 525 g.
Åldersrelaterat slitage. Ristat monogram.
Klubbat pris
525
5 943
541
Utropspris
400 - 500 EUR
Auktionen är avslutad. Acceptpriset är uppnått
Budhistorik (15 bud)
14 jun 2020 16:36
525 EUR
14 jun 2020 16:36
505 EUR
Detta bud har lagts av budgivare nr: 5
14 jun 2020 16:30
485 EUR
14 jun 2020 16:30
465 EUR
14 jun 2020 16:28
431 EUR
14 jun 2020 16:28
411 EUR
11 jun 2020 7:49
390 EUR
11 jun 2020 7:49
370 EUR
2 jun 2020 14:29
350 EUR
2 jun 2020 14:29
330 EUR
Detta bud har lagts av budgivare nr: 4
2 jun 2020 7:58
290 EUR