18K vitguld, safirglas, 8/8-slipade diamanter ca 0.80 ct tot, viklås, säkerhetskedja, manuell. 1900-talets mitt.
Boettnr 1029130, 2179
Kaliber 1401, 18 Rubis.
Armbandets längd 18 cm.
Fungerar vid katalogisering, Bukowskis garanterar ej framtida funktion vid försäljning. Obetydligt ytslitage.