Karmstolarnas ryggbricka och armstöd med skuren dekor, stoppad klädsel. Bredd 61 cm, sitthöjd ca 48 cm, total höjd 82 cm. Taburetternas bredd 55, sitthöjd 47, höjd 65 cm.
Skador. Repor. Fanerskador. Torrsprickor. En pall saknar armstöd. En pall med löst armstöd.