TAISTO AHTOLA, "EGYPTEN"
Sign. -62. Olja och kollage, 100x83 cm.
Åldersrelaterat slitage.
Konstnärgillet i Tavastehus, 15. årliga utställning 1963. Tavastehus konstmuseum 1972.