BYRÅ, gustaviansk, 1700-talets slut.

Fanerad med olika träslag, dekor av intarsia. Tre lådor, beslag av mässing. Skiva av kalksten. Bredd 74 cm. Djup 41 cm. Höjd 79,5 cm.

Fanerskador. Repor. Torrsprickor. Smärre skador. Restaurerad/kompletterad. Senare lås. Skivan lagad.

Utropspris
4 000 - 5 000 EUR
Maria Granström
Maria Granström
Filialchef Malmö
+46 (0)739 40 08 09