Helsinki Spring Sale F196

11 föremål
GRETA STRANDBERG, rya, Finska handarbetets vänner. Ca 196 x 140 cm.
Klubbat pris
200 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
MATTA, Täbriz, figural, semiantik, 213x136 cm.
Klubbat pris
500 EUR
Utropspris
700 - 900 EUR
HÅRGARNSMATTA, Finland, 1930-tal. Ca 346x250 cm.
Klubbat pris
1 150 EUR
Utropspris
500 - 700 EUR
TOINI NYSTRÖM, rya, Finska handarbetets vänner, 1930-tal. Ca 190 x 140 cm.
Klubbat pris
1 450 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
RITVA PUOTILA, rya, handknuten, Oy Arico Ab. Ca  187x133 cm.
Klubbat pris
1 700 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
LAILA KARTTUNEN, rya, Wetterhoff  1930. Ca 300x163 cm.
Klubbat pris
300 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
MATTA, Täbriz, old, ca 200x300 cm.

Utropspris
2 500 - 3 000 EUR
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 660

154. Märta Måås-Fjetterström, matta, "Röda åttan", rölakan, 228 x 205 cm, signerad AB MMF.
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
Budhistorik
60 000

ditt bud
55 000

ditt bud
Fair warning
50 000

ditt bud
48 000

ditt bud
Fair warning
46 000

ditt bud
44 000

ditt bud
Fair warning
42 000

ditt bud
40 000

ditt bud
38 000

ditt bud
36 000

ditt bud
34 000

ditt bud
32 000

ditt bud
30 000

ditt bud
28 000

ditt bud
Aktuellt bud:
60 000 SEK