IVAN ALEXEIEVITCH VLADIMIROV, olja på duk, signerad, möjligen daterad 1916
Kanoner vid skyttegravar, 46x65 cm.
Senare kilram, Renoverad.
ИВАН АЛЕКСЕЕВИЧ ВЛАДИМИРОВ, холст, масло, подписана и датирована 1916 (?), 46 x 65 cm