EMIL CEDERCREUTZ, spegel samt konsolbord, Taidetakomo Antti Hakkarainen 1930-tal.
Spegel krönt av kvinnomotiv. Signerad Cedercreux. Höjd 162 cm. Bredd 42 cm.
Konsolbordet dekorerat av kakelplattor med floralamotiv. Bredd 62 cm. Djup 20 cm. Höjd 42 cm
Åldersrelaterat slitage och märken.