Ljus matta med den ryska krönta dubbelörnen broderad. Tjocka guldtråds-builloner samt förgylld knapp. längd 17 cm
I ask samt medföljande fotografi
Åldersrelaterat slitage. Två guldtråds-builloner med smärre bristningar.