98
1115131

SYLTSKED, förgyllt silver, Alexander B. Lyubavin, Sankt Petersburg, 1910-tal, Ryssland.

Utropspris
350 - 400 EUR
3 970 - 4 530 SEK
365 - 417 USD
Klubbat pris

Med graverad dedikation "XB (Kristus är uppstånden), åt Jakov Rupereijenberg till minne från det kejserliga hovets ministeries lasarett, 1915". Längd 19 cm. Vikt 53 g.

Obetydligt ytslitage.