SYLTSKED, förgyllt silver, Alexander B. Lyubavin, Sankt Petersburg, 1910-tal, Ryssland.
Med graverad dedikation "XB (Kristus är uppstånden), åt Jakov Rupereijenberg till minne från det kejserliga hovets ministeries lasarett, 1915". Längd 19 cm. Vikt 53 g.
Obetydligt ytslitage.
×
Logga in
Kunde inte logga in