98
1115131

SYLTSKED, förgyllt silver, Alexander B. Lyubavin, Sankt Petersburg, 1910-tal, Ryssland.

Utropspris
350 - 400 EUR
3 980 - 4 550 SEK
372 - 425 USD
Klubbat pris

Med graverad dedikation "XB (Kristus är uppstånden), åt Jakov Rupereijenberg till minne från det kejserliga hovets ministeries lasarett, 1915". Längd 19 cm. Vikt 53 g.

Obetydligt ytslitage.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

263A. Axel Einar Hjorth, bord, "Utö", Nordiska Kompaniet 1930-tal.
Utropspris
200 000 - 300 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK