85
1112111

SMÖRSKÅL, silver och glas, Carl Gustav Ekqvist, Sankt Petersburg, 1850-tal, Ryssland.

Utropspris
400 - 500 EUR
4 530 - 5 670 SEK
417 - 522 USD
Klubbat pris
1 300 EUR

Lock och fat av silver, locket med bladdekor och päronformad knopp. Skålen av blått och vitt omfångsglas, med bladdekor. Höjd 10 cm.

Skålens handtag med kantnagg.