187
967410

Alexander Karlovich Beggrov

(Ryssland, 1841-1914)
Utropspris
14 000 - 15 000 EUR
154 000 - 165 000 SEK
14 900 - 16 000 USD
Klubbat pris
Alexander Karlovich Beggrov
(Ryssland, 1841-1914)

ALEXANDER KARLOVICH BEGGROV, STRANDLANDSKAP.

Signerad och daterad 1880. Olja på duk, 50,5x61 cm.

Proveniens

I ägo av känd konstsamlare sedan senare delen av 1900-talet.

А. Беггров. Морской пейзаж. 1880г.

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

466. Matsilveruppsättning, modell "C", 181 delar, W.A. Bolin, Stockholm 1918-1938. Träschatull medföljer.
Utropspris
60 000 - 70 000 SEK
Budhistorik
80 000

ditt bud
75 000

ditt bud
70 000

ditt bud
65 000

ditt bud
60 000

ditt bud
55 000

ditt bud
50 000

ditt bud
Aktuellt bud:
80 000 SEK