SKISS TILL "SVARTA HAVETS KOSACKER"
Sign. Olja på duk, uppfodrad på pannå. 38x45 cm.
Åldersrelaterat slitage. Vågig duk.
I ägo av samma familjen sedan början av 1900-talet.
И.Е. Репин
Эскиз к картине "Конец Черноморской вольницы"