TALLRIK, porslin, Ryssland, Kejserliga porslinsfabriken, Nikolai I, 1825-55.

Med målad dekor av tsar Mikael av Ryssland (1596-1645). Vitt botten med vinröd bård, förgylld kant, dekor och kejserlig dubbelörn. Diameter 24 cm.

Smärre ytslitage.

Klubbat pris
610
6 905
629
Utropspris
400 - 600 EUR
Budhistorik (20 bud)
15 maj 2018 18:04
610 EUR
15 maj 2018 17:28
590 EUR
15 maj 2018 15:36
570 EUR
15 maj 2018 15:36
560 EUR
15 maj 2018 15:18
540 EUR
15 maj 2018 15:18
520 EUR
15 maj 2018 15:16
500 EUR
15 maj 2018 15:16
480 EUR
15 maj 2018 15:13
460 EUR
15 maj 2018 15:13
440 EUR
15 maj 2018 15:11
420 EUR
15 maj 2018 15:11
400 EUR
15 maj 2018 13:25
380 EUR
13 maj 2018 8:11
360 EUR
10 maj 2018 12:07
340 EUR
10 maj 2018 11:45
320 EUR
5 maj 2018 23:12
300 EUR
5 maj 2018 23:12
290 EUR
4 maj 2018 10:07
270 EUR
4 maj 2018 6:31
250 EUR
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 660

281. Gunnar Asplund, stolar, sex stycken, Nordiska Kompaniet, ca 1926-28, för Stockholms stadsbibliotek.
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
Budhistorik
145 000

ditt bud
Fair warning
140 000

ditt bud
Fair warning
135 000

ditt bud
130 000

ditt bud
Fair warning
125 000

ditt bud
120 000

ditt bud
Fair warning
115 000

ditt bud
110 000

ditt bud
105 000

ditt bud
100 000

ditt bud
95 000

ditt bud
90 000

ditt bud
85 000

ditt bud
80 000

ditt bud
Aktuellt bud:
145 000 SEK