JUHA LEIVISKÄ, taklampor ett par, modell 1627, KJM-Tuote 2000-tal.
Mässing samt målad metall. Bländskydd i akryl. Bär tillverkarens etikett. Armaturens höjd 45 cm. Diameter 45 cm.
Bruksslitage. Ej funktionstestade.
Kulturhuset Sandels, Helsingfors.
Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.