RITVA PUOTILA, rya, Finska Handarbetets Vänner. Ca 140x97 cm.
"Tranbär" 1962 30/30.
Signerad Ritva Puotila.
Vävd av Kerttu Parkko 1981.
Sedvanligt bruksslitage.
Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.