MARKKU SALO, glasskulptur, signerad Markku Salo, Nuutajärvi Notsjö 1988.
Matterat svart glas med svartvitt filigranlock. Bär tillverkarens etikett. Höjd 58 cm. Diamater 18 cm.
Sedvanligt slitage.
Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.