KERTTU NURMINEN, skål, signerad Kerttu Nurminen, Nuutajärvi Notsjö.
Rosa och grön tonat filigranglas. Bär tillverkarens etikett. Diameter 21,5 cm, höjd 13 cm.
Obetydligt ytslitage.
Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.