MAX SALMI, "DAM".
Sign. 1956. Olja på duk 43x53 cm.
Suomen Taideakatemian kolmivuotisnäyttely, 1956, Galerie Finnforum, 14.3.-25.3.1981, Galleria Taide Malkki, 10.-22.4.1981, Uudenkaupungin kulttuuri- ja museolautakunta, 1.11.-24.11.1991, Turun Taidemuseo 7.10.-7.11.1993.