CARL GUSTAF HIORT AF ORNÄS, soffbord, "Studio", HMN Huonekalu Mikko Nupponen, Lahtis, 1960-tal.
Teakfaner. Rektangulär rak form. Längd 145 cm, bredd 55 cm, höjd 49 cm.
Smärre slitage.
Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.