CARL GUSTAF HIORT AF ORNÄS, blombord, Puunveisto Oy - Träsnideri Ab, 1900-talets mitt.
Benställ i teak med kopparinsats. Storlek 55x55 cm, höjd 45 cm.
Ställvis omfattande slitage och märken.
Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.