OLOF OTTELIN, satsbord, 3 delar, "Triplex", Kervo Snickerifabrik, Stockmann, 1960-tal.
Teak. Kopplade ben. Bär tillverkarens stämpel. Bredd 57-41 cm. Höjd 54-46 cm.
Slitage och märken. Ställvis blekta.
Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.