CHAMPAGNEGLAS, Alexander I, kejserliga glasfabriken St. Petersburg, circa 1814.
Emaljerat och förgyllt glas. Medaljong med Alexander den i:s monogram och texten "För att hedra minnet a soldaterna som erövrade Paris 18 maj 1814." Höjd ca 18 cm.
Smärre slitage.
Klubbat pris
6 206
70 252
6 398
Utropspris
8 000 - 10 000 EUR
Auktionen är avslutad. Acceptpriset är uppnått
Budhistorik (16 bud)
23 maj 2017 19:30
6 206 EUR
Detta bud har lagts av budgivare nr: 6
23 maj 2017 19:30
6 006 EUR
23 maj 2017 19:30
6 000 EUR
23 maj 2017 19:29
5 700 EUR
23 maj 2017 19:29
5 500 EUR
23 maj 2017 19:29
5 000 EUR
Detta bud har lagts av budgivare nr: 7
23 maj 2017 19:29
4 800 EUR
23 maj 2017 19:29
4 600 EUR