Soffa, bord, karmstolar och sex stolar. Mahogny fanerad med mässingslister. Soffans längd 169 cm, höjd 111,5 cm, djup ca 70 cm. Bordets 89x62 cm, höjd 74,5 cm. Karmstolarnas rygghöjd 89,5 cn, bredd 60 cm. Små stolarnas rygghöjd 92,5 cm, bredd 49,5 cm.
Fanerskador. Lagningar. Torrsprickor.