Design + Art Helsinki F185

13 föremål
AXEL EINAR HJORTH, BORD. Utö. Nordiska Kompaniet (NK). 1930-tal.
Klubbat pris
9 500 EUR
Utropspris
7 000 - 8 000 EUR
FLORENCE KNOLL, BORD  405. 1955-1968.
Klubbat pris
860 EUR
Utropspris
600 EUR
PAUL BOMAN, SOFFBORD. Finland, 1950-tal.
Klubbat pris
590 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
BIRGER HAHL, skänk, "Ruutu 154" Asko 1930-tal.
Klubbat pris
800 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
ALVAR AALTO, BORD, 915. Artek, formgivet 1932.
Klubbat pris
1 070 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
ALVAR AALTO, BORD. Artek 1940-tal.
Klubbat pris
1 400 EUR
Utropspris
1 600 - 1 800 EUR
TAPIO WIRKKALA, SOFFBORD. Asko, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 900 EUR
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
ALVAR AALTO, BORD, 907B. Artek, formgivet 1933.
Klubbat pris
420 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
FÖRLÄNGBART BORD. Tender by Desalto. Decoma design, 1988.
Klubbat pris
1 450 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 660

288. Gunnar Asplund, fåtölj, "Senna", Cassina, Italien, ca 1983.
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
Budhistorik
95 000

ditt bud
90 000

ditt bud
85 000

ditt bud
80 000

ditt bud
75 000

ditt bud
70 000

ditt bud
65 000

ditt bud
60 000

ditt bud
55 000

ditt bud
50 000

ditt bud
48 000

ditt bud
46 000

ditt bud
44 000

ditt bud
42 000

ditt bud
40 000

ditt bud
38 000

ditt bud
36 000

ditt bud
Aktuellt bud:
95 000 SEK