Design + Art Helsinki F185

19 föremål
Klubbat pris
500 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
GUNILLA JUNG, BORDSLAMPA, modell 2004. Tillverkare Orno, 1930-tal.
Klubbat pris
1 050 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
MAURI ALMARI, BORDSLAMPA, Idman, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
645 EUR
Utropspris
300 - 400 EUR
PAAVO TYNELL, BORDSLAMPA, 9227. Märkt Taito Idman VM 424.
Klubbat pris
600 EUR
Utropspris
600 - 700 EUR
PAAVO TYNELL, BORDSLAMPA, modell 5066. Tillverkare Taito Oy, 1940-tal.
Klubbat pris
2 000 EUR
Utropspris
2 500 - 3 000 EUR
LISA JOHANSSON-PAPE, BORDSLAMPA. Orno, 1950-tal.
Klubbat pris
900 EUR
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
LISA JOHANSSON-PAPE, BORDSLAMPA, Missis, Orno/Iittala.
Klubbat pris
400 EUR
Utropspris
500 - 600 EUR
Klubbat pris
3 000 EUR
Utropspris
3 500 - 4 000 EUR
Klubbat pris
4 810 EUR
Utropspris
3 000 - 3 500 EUR
MAURI ALMARI, BORDSLAMPA. K11-22 Idman, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
585 EUR
Utropspris
400 - 500 EUR
PAAVO TYNELL, BORDSLAMPA, 9209, Taito Oy. 1940-tal.
Klubbat pris
3 500 EUR
Utropspris
3 600 - 4 000 EUR
MAURI ALMARI, BORDSLAMPA, K11-15, Idman, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
540 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
GUNNEL NYMAN, BORDSLAMPA. Notsjö/Idman, 1948.
Klubbat pris
420 EUR
Utropspris
400 - 500 EUR
PAAVO TYNELL, BORDSLAMPA. Modell 5066, Taito Oy, 1940-tal.
Klubbat pris
1 600 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 660

360. Hans Bergström, vägglampor, ett par, "Rankan", modell "392", ateljé Lyktan, Åhus, 1930-40-tal.
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
Budhistorik
44 000

ditt bud
42 000

ditt bud
Fair warning
40 000

ditt bud
38 000

ditt bud
36 000

ditt bud
34 000

ditt bud
32 000

ditt bud
30 000

ditt bud
28 000

ditt bud
26 000

ditt bud
24 000

ditt bud
Aktuellt bud:
44 000 SEK