Lisa Johansson-Pape

(Finland, 1907-1989)
Lisa Johansson-Pape
(Finland, 1907-1989)

LISA JOHANSSON-PAPE, VÄGGLAMPOR, ETT PAR. Stämplade Orno, 1950-tal.

Polerad mässing. Perforerad mässingsskärm. Höjd ca 33 cm.

Obetydligt ytslitage. Ej funktionstestad.

Formgivare

Klubbat pris
1 600
18 208
1 699
Utropspris
1 800 - 2 000 EUR
Budhistorik (14 bud)
9
10 apr 2017 15:38
1 600 EUR
8
7 apr 2017 13:54
1 500 EUR
5 apr 2017 16:44
1 400 EUR
8
5 apr 2017 3:17
1 200 EUR
4 apr 2017 17:04
1 100 EUR
3 apr 2017 18:02
1 000 EUR
3 apr 2017 10:39
920 EUR
2 apr 2017 9:19
900 EUR
1 apr 2017 13:02
800 EUR
1 apr 2017 9:22
700 EUR
31 mar 2017 10:35
500 EUR
31 mar 2017 8:58
400 EUR
30 mar 2017 23:00
300 EUR
30 mar 2017 18:58
30 EUR

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

839. Serge Charchoune, Utan titel.
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
Fair warning
Fair warning
65 000

ditt bud
60 000

ditt bud
55 000

ditt bud
50 000

ditt bud
48 000

ditt bud
46 000

ditt bud
44 000

ditt bud
42 000

ditt bud
40 000

ditt bud
38 000

ditt bud
36 000

ditt bud
34 000

ditt bud
32 000

ditt bud
30 000

ditt bud
28 000

ditt bud
26 000

ditt bud
25 000

ditt bud
Aktuellt bud:
65 000 SEK