Arne Jones E1299

Friedl Holzer-Kjellberg

(Finland, 1905-1993)
Friedl Holzer-Kjellberg
(Finland, 1905-1993)

FRIEDL HOLZER-KJELLBERG, KERAMIKSKÅL. Sign. Arabia FHK.

Oxblodsröd glasyr. Diameter 36,5 cm.

Obetydligt ytslitage.

Klubbat pris
420
4 427
481
Utropspris
600 - 800 EUR
Budhistorik (4 bud)
10 apr 2017 18:37
420 EUR
10 apr 2017 18:37
400 EUR
6 apr 2017 13:02
350 EUR
1 apr 2017 10:13
300 EUR