Gunnel Nyman

(Finland, 1909-1948)
Gunnel Nyman
(Finland, 1909-1948)

GUNNEL NYMAN, VAS. Signering med syrapenna G. Nyman, Nuutajärvi Notsjö. 1940-talets slut.

Klart glas med musch. Höjd 31 cm.

Obetydligt ytslitage.

620
7 018
639
Utropspris
800 - 1 000 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (8 bud)
11 apr 2017 17:30
620 EUR
11 apr 2017 17:30
580 EUR
11 apr 2017 12:51
540 EUR
10 apr 2017 17:33
520 EUR
10 apr 2017 10:34
500 EUR
1 apr 2017 13:40
200 EUR
1 apr 2017 9:36
150 EUR
31 mar 2017 0:06
100 EUR
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 660

292. John Lundqvist, skulptur, lyrspelare, patinerad gips, daterad 1928.
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
Budhistorik
24 000

ditt bud
22 000

ditt bud
20 000

ditt bud
19 000

ditt bud
18 000

ditt bud
17 000

ditt bud
16 000

ditt bud
15 000

ditt bud
14 000

ditt bud
13 000

ditt bud
Aktuellt bud:
24 000 SEK