OLLI VASA, KERAMIKSKÅL. Sign. OL -63, Arabia.

Oxblodsröd och grön glasyr. Höjd 20 cm. Diameter 35 cm.

Smärre slitage.

Klubbat pris
420
4 754
433
Utropspris
400 - 600 EUR
Budhistorik (13 bud)
10 apr 2017 17:44
420 EUR
10 apr 2017 17:44
400 EUR
10 apr 2017 17:41
362 EUR
10 apr 2017 17:41
350 EUR
10 apr 2017 17:41
342 EUR
10 apr 2017 17:41
322 EUR
10 apr 2017 17:39
300 EUR
10 apr 2017 17:39
280 EUR
10 apr 2017 17:39
260 EUR
10 apr 2017 17:38
240 EUR
10 apr 2017 16:36
220 EUR
3 apr 2017 8:24
200 EUR
1 apr 2017 17:29
100 EUR
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 660

222. Edward Hald, taklampa, "Saturnus", modell "HD 602", Orrefors, 1930-tal.
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
Budhistorik
34 000

ditt bud
32 000

ditt bud
30 000

ditt bud
28 000

ditt bud
26 000

ditt bud
24 000

ditt bud
22 000

ditt bud
Aktuellt bud:
34 000 SEK