Aimo Okkolin

(Finland, 1917-1982)
Aimo Okkolin
(Finland, 1917-1982)

AIMO OKKOLIN, VAS. Fyr. Sign. Aimo Okkolin Riihimäen Lasi Oy.

Ljusblå/violett (neodym) fasetterad kristall. Höjd 29,5 cm.

Obetydligt ytslitage.

Klubbat pris
600
6 792
619
Utropspris
600 - 700 EUR
Budhistorik (9 bud)
10 apr 2017 17:57
600 EUR
10 apr 2017 17:57
580 EUR
10 apr 2017 17:57
560 EUR
10 apr 2017 17:57
540 EUR
10 apr 2017 17:56
520 EUR
10 apr 2017 17:56
500 EUR
31 mar 2017 18:48
480 EUR
30 mar 2017 15:55
240 EUR
30 mar 2017 10:47
200 EUR

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 660

101. Tyra Lundgren, tebord, Arabia, Finland, 1927, benställning av David Blomberg, Stockholm.
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
Budhistorik
85 000

ditt bud
80 000

ditt bud
75 000

ditt bud
70 000

ditt bud
65 000

ditt bud
60 000

ditt bud
Aktuellt bud:
85 000 SEK