HENRY WUORILA-STENBERG, "MÄNNISKOR"
A tergo sign. 1993. Olja på skiva 180x133 cm.
Biennalen i Sao Paulo 1994. Applikaatio, 1. triennalen av finländskt konst, Helsingfors och St. Petersburg 1994. Uleåborg konstmuseum 1995. Galerie Artek 1995. Henry Wuorila-Stenberg - Retrospektiv, Helsinki City Art Museum, Konstmuseet Mejlans 2004-2005, Wäinö Aaltonens museum, Åbo 2005.