TYKO SALLINEN, "VID BYGDEN".
Sign. -19. Olja på duk 38x50 cm.
Samling Gösta Stenman 1194.
Ateneum 1958, nr 133.
Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.