VEIKKO VIONOJA, INTERIÖR.
Sign. -79. Olja på duk 100x85 cm.
Helsingfors konsthall 20.3-18.4 1982; Åbo konstmuseum 29.4-30.5 1982; Österbottens museum 10.6-25.7 1982.
Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.