GUNNEL NYMAN, VASER, 3 ST. Otydliga signaturer G. Nyman och G. Nyman Nutajärvi Notsjö -53. Två från 1940-talets slut.
Klart, gult och lila glas med musch. Höjd ca 11-12 cm.
Smärre slitage.
Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.