AUNE SIIMES, KERAMIKSKULPTUR. Sign. AS, Arabia Made in Finland.
Ljusblå- och bruntonad glasyr. Längd 24,5 cm, höjd 15 cm.
Obetydligt slitage.
Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.
Klubbat pris
771
8 728
795
Utropspris
600 - 800 EUR
Auktionen är avslutad. Acceptpriset är uppnått
Budhistorik (14 bud)
10 nov 2016 18:05
771 EUR
Detta bud har lagts av budgivare nr: 3
10 nov 2016 18:05
751 EUR
10 nov 2016 16:14
686 EUR
Detta bud har lagts av budgivare nr: 4
10 nov 2016 11:35
666 EUR
10 nov 2016 11:35
650 EUR
10 nov 2016 6:35
620 EUR
10 nov 2016 6:35
600 EUR
Detta bud har lagts av budgivare nr: 1
9 nov 2016 9:18
500 EUR
Detta bud har lagts av budgivare nr: 5
9 nov 2016 9:18
480 EUR
6 nov 2016 22:59
450 EUR
Detta bud har lagts av budgivare nr: 2
4 nov 2016 20:12
401 EUR
29 okt 2016 20:42
333 EUR
29 okt 2016 18:53
300 EUR
28 okt 2016 11:11
200 EUR