MARKKU SALO, SKULPTUR. Flaska blåst i nät. Sign. Markku Salo, Nuutajärvi 1991 Notsjö.
Matterat klart glas med filigran, röd kork och metallstativ. Höjd 73 cm.
Obetydligt slitage.
Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.