KANDELABRAR ETT PAR, förgylld brons, Paris 1800-talets slut, signerade Robert Freres Sculpt.

Nyrokoko. Tre armad, för fyra ljus. Märkt med gjuteriet stämpel Susse Frères Editeurs. Höjd 40,5 cm.

Smärre slitage. Borrad för el

Klubbat pris
1 800
20 646
1 884
Utropspris
2 300 EUR
Budhistorik (9 bud)
8
23 maj 2016 14:46
1 800 EUR
8
23 maj 2016 14:45
1 750 EUR
22 maj 2016 19:41
1 700 EUR
11 maj 2016 20:32
666 EUR
11 maj 2016 18:33
520 EUR
11 maj 2016 16:32
500 EUR
11 maj 2016 8:34
450 EUR
10 maj 2016 21:43
400 EUR
10 maj 2016 20:23
200 EUR