Antti Favén

(Finland, 1882-1948)
Antti Favén
(Finland, 1882-1948)

ANTTI FAVÉN, UTSIKT ÖVER SVEABORG.

Sign. 1931. Olja på duk 81x121 cm.

Proveniens

Gåva av konstnären till tidigare ägares far.

Klubbat pris
8 300
91 383
8 829
Utropspris
7 000 EUR
Budhistorik (27 bud)
9
23 maj 2016 17:54
8 300 EUR
10
23 maj 2016 17:52
8 100 EUR
9
23 maj 2016 17:52
7 900 EUR
10
23 maj 2016 17:51
7 700 EUR
9
23 maj 2016 17:51
7 500 EUR
10
23 maj 2016 17:49
7 300 EUR
9
23 maj 2016 17:48
7 100 EUR
10
23 maj 2016 17:45
6 900 EUR
23 maj 2016 17:45
6 803 EUR
23 maj 2016 17:43
6 700 EUR
10
23 maj 2016 17:43
6 500 EUR
23 maj 2016 17:32
6 300 EUR
9
23 maj 2016 17:07
6 100 EUR
23 maj 2016 17:06
5 900 EUR
9
23 maj 2016 17:06
5 800 EUR
23 maj 2016 15:08
5 600 EUR
8
22 maj 2016 21:42
5 002 EUR
20 maj 2016 17:45
4 580 EUR
19 maj 2016 8:05
3 800 EUR
11 maj 2016 21:58
3 500 EUR
11 maj 2016 7:40
2 400 EUR
11 maj 2016 7:28
2 300 EUR
10 maj 2016 11:12
1 250 EUR
10 maj 2016 8:59
1 200 EUR
10 maj 2016 7:43
1 100 EUR
9 maj 2016 17:28
1 000 EUR
9 maj 2016 16:31
600 EUR

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

8. Byrå, av slottsverkstadskvalitet, sannolikt utförd av Samuel Pasch eller Johan Wulf, 1740-tal, tidig Rokoko.
Utropspris
100 000 - 150 000 SEK
Budhistorik
75 000

ditt bud
Aktuellt bud:
75 000 SEK