KERTTU NURMINEN, KONSTGLAS. Rio de Boto cor-de-rosa. Sign. Kerttu Nurminen, Nuutajärvi Notsjö 2005.
Invändigt sandblästrat glas med rött omfångsglas. Diam. 31 cm, höjd 24 cm.
Obetydligt slitage.
Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.