Gunnel Nyman

(Finland, 1909-1948)
Gunnel Nyman
(Finland, 1909-1948)

GUNNEL NYMAN, VAS. Serpentin. Otydlig sign. Notsjö, sent 1940-tal.

Frihandsblåst kristall med innesluten opalspiral. Höjd 36,5 cm.

Smärre slitage.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Formgivare

Klubbat pris
1 650
17 226
1 866
Utropspris
3 500 EUR
Budhistorik (22 bud)
26 apr 2016 18:09
1 650 EUR
26 apr 2016 18:07
1 600 EUR
26 apr 2016 18:06
1 550 EUR
26 apr 2016 18:06
1 550 EUR
26 apr 2016 18:05
1 500 EUR
26 apr 2016 18:05
1 450 EUR
22 apr 2016 21:20
1 400 EUR
21 apr 2016 19:36
1 350 EUR
21 apr 2016 19:36
1 300 EUR
21 apr 2016 16:17
1 250 EUR
21 apr 2016 16:17
1 200 EUR
19 apr 2016 20:39
1 150 EUR
19 apr 2016 20:39
1 100 EUR
18 apr 2016 21:54
920 EUR
18 apr 2016 21:54
900 EUR
18 apr 2016 20:04
820 EUR
18 apr 2016 20:04
800 EUR
18 apr 2016 20:04
720 EUR
18 apr 2016 20:04
700 EUR
18 apr 2016 16:21
620 EUR
18 apr 2016 16:21
600 EUR
18 apr 2016 13:20
500 EUR