SVENN ESKE KRISTENSEN, SATSBORD, 3 DELAR. 1950-tal.
Teak och svart laminatskiva. Svenn Eske Kristensen för Ludvig Pontoppidan, Köpenhamn. Höjd 55 cm, 58x38 cm. Höjd 51 cm, 51x38 cm. Höjd 47 cm, 44x38 cm.
Obetydligt slitage
Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.