KERTTU NURMINEN, DEKORATIONSFAT. Sign. Kerttu Nurminen, Nuutajärvi Notsjö 1984.
Sign. Kerttu Nurminen, Nuutajärvi Notsjö 1984. Sandblästrad dekor av blomma mot orange och gul målad fond. Diameter 46,5 cm.
Sedvanligt slitage.
Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.