STEFAN LINDFORS, LJUSSKULPTUR. Aniara. Tidigt 2000-tal.
Genomskinlig glasfiberduk, metallstomme. Justerbara LED-lampor. Längd 165 cm, höjd 48 cm, bredd 30 cm.
Sedvanligt slitage.
Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.