MARKKU SALO, GLASSKULPTUR. Stormvarning. Sign. Markku Salo, Nuutajärvi 2005.
Röd och flerfärgad propp. Höjd 41 cm. Till objektet hör en liten skiss av skulpturen.
Sedvanligt slitage.
Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.