OLLI LYYTIKÄINEN, "NOAKS DRÖM".
Sign. 1978. Akvarell 16,5x22,6 cm.
Kiasma 2000. Olli Lyytikäinen - retrospektiv, Salo konstmuseum 2014.
Amos Andersons konstmuseum: Fyrfärgad dröm, sid. 142.