OLLI LYYTIKÄINEN, "VARGINNA".
Sign. 1975. Akvarell 23,5x32 cm.
Olli Lyytikäinen, Nordiska akvarellmuseet. Olli Lyytikäinen - retrospektiv, Salo konstmuseum 2014.
Amos Andersons konstmuseum: Fyrfärgad dröm, sid. 107.