CARL GUSTAF HIORT AF ORNÄS, TV-BÄNK, Ca 1960-tal.
Teakfaner. Tre separata delar, bordsskiva och två svartmålade, triangelformade ben. Längd 155 cm, djup 48 cm, höjd 39 cm.
Sedvanligt slitage.